SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fiskbestick 1546033
*
nr 154 6033
Fiskbestick
14 del, Pläter/Ben
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 08:31:32
1
500 kr
10/6 12:04:10
2
500 kr
10/6 12:04:53
2
Vinnande bud
10/6 12:09:45
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ben fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Fiskbestick
nr 154 6033
Fiskbestick
14 del, Pläter/Ben
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2002 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/6 08:31:32 | 1 | 500 kr |
10/6 12:04:10 | 2 | 500 kr |
10/6 12:04:53 | 2 | Vinnande bud |
10/6 12:09:45 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ben fiskbestick nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41